Cursus basisreanimatie met het gebruik van een automatische externe defibrillator.
Iedereen
Voorkennis: geen
Duurtijd | Cursus van 2 uren indien de kandidaten in CoSy ingeschreven zijn en de on-line cursus gebruikt hebben, zoniet minimum 4 uren, eindtest niet inbegrepen. |
Cursusinhoud | Herkennen van een hartstilstand, uitvoeren van hartmassage en van beademingen (mond-op-mond, eventueel met zakmasker), het veilig gebruiken van een AED, het plaatsen van een slachtoffer in stabiele zijligging en de aanpak van iemand met verslikking/verstikking |
Werkgroepen | 1 instructeur/6 deelnemers maximaal, 1 reanimatiepop/6 deelnemers minimaal |
Evaluatie | De hoofdinstructeur beslist over de de aard van de evaluatie : formatief (evaluatie gedurende het hele cursusverloop) of summatief (evaluatie op het einde van de cursus). |
Certificaat | BLS hulpverlener |
Basisreanimatie (BLS) is de hoeksteen van de reanimatie en het staat vast dat cardiopulmonaire reanimatie (CPR) door omstanders essentieel is voor de overleving van hartstilstand buiten het ziekenhuis. Borstcompressies en vroege defibrillatie zijn de belangrijkste determinanten voor de overleving van hartstilstand buiten het ziekenhuis. Er zijn aanwijzingen dat de invoering van opleidingen voor leken de overleving na 30 dagen en 1 jaar heeft verbeterd.
— Walter Renier, voorzitter BRC
Voorzitter: dr Walter Renier
Leden: Thierry Hosay, Jacques Delchef, Marina Coningx, Jean Brose, Matthieu Clarysse, Cybele Delwiche, Bram Dispa, Joelle Grolet, Peggy Teillard, Gerry Van den Langenbergh, Rik Brabants, Valérie Bicchielli, Gèry Mathijs, Arthur Rodenbach.
Dr Walter Renier
Het opleidingsmateriaal - e-learning en handleiding - is beschikbaar op CoSy na inschrijving in de cursus BLS.
Open de ERC-website: www.erc.edu . Log in door op "CoSy" te klikken en uw login in te zetten.
Ga naar je cursus (kies uw taal in uw profiel als het niet de juiste is).
Daar vindt u de handleiding in PDF en toegang tot de e-learning. Dit laatste moet vóór de cursus en de eindtoets worden voltooid.
Het opleidingsmateriaal - e-learning, handleiding en formulieren - is beschikbaar op CoSy nadat de instructeurs zich hebben ingeschreven voor de cursus BLS.
Open de ERC-website: www.erc.edu
Log in op "CoSy".
Selecteer achtereenvolgens (op de linker band):